PE3M0033-24
DigiKey Part Number
6099-PE3M0033-24-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
PE3M0033-24
Description
COAX CBL BNC TO SMA 24"
Detailed Description
Cable Assembly Coaxial BNC to SMA RG-223 24.00" (609.60mm)
Length
24.00" (609.60mm)
Packaging
Retail Package
Cable Type
RG-223
Cable Impedance
50 Ohms
Style
BNC to SMA
Connector Impedance
50 Ohms
1st Connector
BNC Plug
Overall Impedance
50 Ohms
1st Contact Gender
Male
Frequency - Max
4 GHz
Color
Black
2nd Connector
SMA Plug
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C