PE3M0032-60 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Fairview Microwave
In Stock: 0
Datasheet
Cable Assembly Coaxial BNC to N-Type RG-223 60.0" (1.5m) 5.0'
PE3M0032-60
DigiKey Part Number
6099-PE3M0032-60-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
PE3M0032-60
Description
COAX CBL BNC TO N-TYPE 5'
Detailed Description
Category
2nd Connector Mounting Type
Panel Mount
Manufacturer
Pasternack
2nd Connector Mounting Feature
Bulkhead - Front Side Nut
Length
60.0" (1.5m) 5.0'
Part Status
Active
Cable Type
RG-223
Style
BNC to N-Type
Cable Impedance
50 Ohms
1st Connector
BNC Plug
Connector Impedance
50 Ohms
1st Contact Gender
Male
Overall Impedance
50 Ohms
Frequency - Max
4 GHz
2nd Connector
N-Type Jack
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C