PE3M0031-30
DigiKey Part Number
6099-PE3M0031-30-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
PE3M0031-30
Description
COAX CBL BNC TO N-TYPE 30"
Detailed Description
Cable Assembly Coaxial BNC to N-Type 30.00" (762.00mm)
Category
2nd Contact Gender
Female
Length
30.00" (762.00mm)
Cable Impedance
50 Ohms
Style
BNC to N-Type
Connector Impedance
50 Ohms
1st Connector
BNC Plug
Overall Impedance
50 Ohms
1st Contact Gender
Male
Frequency - Max
4 GHz
Color
Black
2nd Connector
N-Type Jack
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C