PE3M0011-48
DigiKey Part Number
6099-PE3M0011-48-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
PE3M0011-48
Description
COAX CBL N-TYPE TO N-TYPE 4'
Detailed Description
Cable Assembly Coaxial N-Type to N-Type RG-142 48.0" (1.2m) 4.0'
Length
48.0" (1.2m) 4.0'
Packaging
Retail Package
Cable Type
RG-142
Cable Impedance
50 Ohms
Style
N-Type to N-Type
Connector Impedance
50 Ohms
1st Connector
N-Type Jack
Overall Impedance
50 Ohms
1st Contact Gender
Female
Frequency - Max
11 GHz
Color
Copper
2nd Connector
N-Type Jack
Operating Temperature
-55°C ~ 165°C