PE3M0008-30
DigiKey Part Number
6099-PE3M0008-30-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
PE3M0008-30
Description
COAX CBL N-TYPE TO N-TYPE 30"
Manufacturer Standard Lead Time
4 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Cable Assembly Coaxial N-Type to N-Type RG-142 30.00" (762.00mm)
Category
2nd Connector Mounting Type
Free Hanging (In-Line)
Manufacturer
Pasternack
Length
30.00" (762.00mm)
Packaging
Retail Package
Cable Type
RG-142
Part Status
Active
Cable Impedance
50 Ohms
Style
N-Type to N-Type
Connector Impedance
50 Ohms
1st Connector
N-Type Plug
Overall Impedance
50 Ohms
1st Contact Gender
Male
Frequency - Max
11 GHz
1st Connector Mounting Type
Free Hanging (In-Line)
Color
Tan
2nd Connector
N-Type Plug
Operating Temperature
-55°C ~ 165°C