PE3C9814-36
DigiKey Part Number
6099-PE3C9814-36-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
PE3C9814-36
Description
BNC MALE TO BNC MALE RIGHT ANGLE
Detailed Description
Cable Assembly Coaxial BNC to BNC TCOM-240 36.00" (914.40mm)
Packaging
Bag
Length
36.00" (914.40mm)
Part Status
Active
Cable Type
TCOM-240
Style
BNC to BNC
Cable Impedance
50 Ohms
1st Connector
BNC Plug
Connector Impedance
50 Ohms
Overall Impedance
50 Ohms
1st Connector Mounting Type
Free Hanging (In-Line)
Frequency - Max
4 GHz