PE3C8931-24
DigiKey Part Number
6099-PE3C8931-24-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
PE3C8931-24
Description
COAX CBL BNC TO TNC 24"
Detailed Description
Cable Assembly Coaxial BNC to TNC RG-179 24.00" (609.60mm)
Category
2nd Contact Gender
Packaging
Retail Package
Length
24.00" (609.60mm)
Cable Type
RG-179
Style
BNC to TNC
Cable Impedance
75 Ohms
1st Connector
BNC Plug
Connector Impedance
75 Ohms
Overall Impedance
75 Ohms