PE3C8931-12
DigiKey Part Number
6099-PE3C8931-12-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
PE3C8931-12
Description
COAX CBL BNC TO TNC 12"
Detailed Description
Cable Assembly Coaxial BNC to TNC RG-179 12.00" (304.80mm)
Category
2nd Contact Gender
Packaging
Retail Package
Length
12.00" (304.80mm)
Cable Type
RG-179
Style
BNC to TNC
Cable Impedance
75 Ohms
1st Connector
BNC Plug
Connector Impedance
75 Ohms
Overall Impedance
75 Ohms