PE3C8913/HS-48
DigiKey Part Number
6099-PE3C8913/HS-48-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
PE3C8913/HS-48
Description
TNC MALE TO N MALE LOW LOSS CABL
Detailed Description
Cable Assembly Coaxial N-Type to TNC LMR 100 48.0" (1.2m) 4.0'
Length
48.0" (1.2m) 4.0'
Packaging
Bag
Cable Type
LMR 100
Cable Impedance
50 Ohms
Style
N-Type to TNC
Connector Impedance
50 Ohms
1st Connector
TNC Plug
Overall Impedance
50 Ohms
1st Contact Gender
Male
Frequency - Max
1 GHz
1st Connector Mounting Type
Free Hanging (In-Line)
Color
Black
2nd Connector
N-Type Plug
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C