PE3C8743/OR-120 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Fairview Microwave
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
L-com
In Stock: 0
Datasheet
Cable Assembly Coaxial 1.0/2.3 to BNC Belden 4694R 120.0" (3.0m) 10.0'
PE3C8743/OR-120
DigiKey Part Number
6099-PE3C8743/OR-120-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
PE3C8743/OR-120
Description
COAX CBL 1.0/2.3 TO BNC 10'
Detailed Description
Length
120.0" (3.0m) 10.0'
Packaging
Bulk
Cable Type
Belden 4694R
Cable Impedance
75 Ohms
Style
1.0/2.3 to BNC
Connector Impedance
75 Ohms
1st Connector
BNC Plug
Overall Impedance
75 Ohms
1st Contact Gender
Male
Frequency - Max
12 GHz
1st Connector Mounting Type
Free Hanging (In-Line)
Color
Orange
2nd Connector
1.0/2.3 Plug
Operating Temperature
-30°C ~ 75°C