PE3C8742/VL-36 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Fairview Microwave
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
L-com
In Stock: 0
Datasheet
Pasternack
Cable Assembly Coaxial BNC to HD-BNC Belden 4694R 36.00" (914.40mm)
PE3C8742/VL-36
DigiKey Part Number
6099-PE3C8742/VL-36-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
PE3C8742/VL-36
Description
COAX CBL BNC TO HD-BNC 36"
Detailed Description
Length
36.00" (914.40mm)
Packaging
Bulk
Cable Type
Belden 4694R
Cable Impedance
75 Ohms
Style
BNC to HD-BNC
Connector Impedance
75 Ohms
1st Connector
BNC Plug
Overall Impedance
75 Ohms
1st Contact Gender
Male
Frequency - Max
12 GHz
1st Connector Mounting Type
Free Hanging (In-Line)
Color
Violet
2nd Connector
HD-BNC Plug
Operating Temperature
-30°C ~ 75°C