PE3C8662/HS-48
DigiKey Part Number
6099-PE3C8662/HS-48-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
PE3C8662/HS-48
Description
7/16 DIN MALE TO 7/16 DIN MALE C
Detailed Description
Cable Assembly Coaxial 7/16 DIN to 7/16 DIN RG-225 48.0" (1.2m) 4.0'
Length
48.0" (1.2m) 4.0'
Packaging
Bag
Cable Type
RG-225
Cable Impedance
50 Ohms
Style
7/16 DIN to 7/16 DIN
Connector Impedance
50 Ohms
1st Connector
7/16 Plug
Overall Impedance
50 Ohms
1st Contact Gender
Male
Frequency - Max
1 GHz
1st Connector Mounting Type
Free Hanging (In-Line)
Color
Brown
2nd Connector
7/16 DIN Plug
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C