PE3C8657/HS-12 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Pasternack
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
Pasternack
In Stock: 0
Datasheet
New at DigiKey
Cable Assembly Coaxial SMA to N-Type LMR 240 12.00" (304.80mm)
PE3C8657/HS-12
DigiKey Part Number
6099-PE3C8657/HS-12-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
PE3C8657/HS-12
Description
SMA MALE TO N MALE LOW LOSS CABL
Manufacturer Standard Lead Time
4 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Category
2nd Connector Mounting Type
Free Hanging (In-Line)
Manufacturer
Length
12.00" (304.80mm)
Packaging
Bag
Cable Type
LMR 240
Part Status
Active
Cable Impedance
50 Ohms
Style
SMA to N-Type
Connector Impedance
50 Ohms
1st Connector
SMA Plug
Overall Impedance
50 Ohms
1st Contact Gender
Male
Frequency - Max
8 GHz
1st Connector Mounting Type
Free Hanging (In-Line)
Color
Black
2nd Connector
N-Type Plug
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C