PE3C8533-120
DigiKey Part Number
6099-PE3C8533-120-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
PE3C8533-120
Description
COAX CBL 7/16 DIN TO N-TYPE 10'
Detailed Description
Cable Assembly Coaxial 7/16 DIN to N-Type LMR 600 120.0" (3.0m) 10.0'
Length
120.0" (3.0m) 10.0'
Cable Type
LMR 600
Style
7/16 DIN to N-Type
Cable Impedance
50 Ohms
1st Connector
7/16 Plug, Right Angle
Connector Impedance
50 Ohms
Overall Impedance
50 Ohms
Frequency - Max
3 GHz