PE3C8518-50CM
DigiKey Part Number
6099-PE3C8518-50CM-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
PE3C8518-50CM
Description
COAX CBL 7/16 DIN TO 7/16 DIN
Detailed Description
Cable Assembly Coaxial 7/16 DIN to 7/16 DIN 19.69" (500.00mm)
Length
19.69" (500.00mm)
Cable Impedance
50 Ohms
Style
7/16 DIN to 7/16 DIN
Connector Impedance
50 Ohms
1st Connector
7/16 Plug
Overall Impedance
50 Ohms
Frequency - Max
5.8 GHz
1st Connector Mounting Type
Free Hanging (In-Line)
Color
Blue
2nd Connector
7/16 Plug
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C