PE3C8511-60
DigiKey Part Number
6099-PE3C8511-60-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
PE3C8511-60
Description
COAX CBL 7/16 DIN TO 7/16 DIN 5'
Detailed Description
Cable Assembly Coaxial 7/16 DIN to 7/16 DIN SPO-250 60.0" (1.5m) 5.0'
Length
60.0" (1.5m) 5.0'
Cable Type
SPO-250
Style
7/16 DIN to 7/16 DIN
Cable Impedance
50 Ohms
1st Connector
7/16 Jack
Connector Impedance
50 Ohms
1st Contact Gender
Female
Overall Impedance
50 Ohms
Frequency - Max
5.8 GHz