PE3C8490-24
DigiKey Part Number
6099-PE3C8490-24-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
PE3C8490-24
Description
COAX CBL 7/16 DIN TO N-TYPE 24"
Detailed Description
Cable Assembly Coaxial 7/16 DIN to N-Type SPF-250 24.00" (609.60mm)
Length
24.00" (609.60mm)
Cable Type
SPF-250
Style
7/16 DIN to N-Type
Cable Impedance
50 Ohms
1st Connector
7/16 Jack
Connector Impedance
50 Ohms
1st Contact Gender
Female
Overall Impedance
50 Ohms
Frequency - Max
5.8 GHz