PE3C8396-12
DigiKey Part Number
6099-PE3C8396-12-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
PE3C8396-12
Description
COAX CBL 2.2/5 TO N-TYPE 12"
Detailed Description
Cable Assembly Coaxial 2.2/5 to N-Type TFT-402LF 12.00" (304.80mm)
Category
2nd Connector Mounting Type
Panel Mount
Manufacturer
Pasternack
2nd Connector Mounting Feature
Bulkhead - Front Side Nut
Length
12.00" (304.80mm)
Cable Type
TFT-402LF
Style
2.2/5 to N-Type
Cable Impedance
50 Ohms
1st Connector
2.2/5 Jack
Connector Impedance
50 Ohms
1st Contact Gender
Female
Overall Impedance
50 Ohms
Frequency - Max
5.8 GHz