PE3C8312-60 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Fairview Microwave
In Stock: 0
Datasheet
New at DigiKey
Cable Assembly Coaxial 4.3/10 to N-Type TFT-402LF 60.0" (1.5m) 5.0'
PE3C8312-60
DigiKey Part Number
6099-PE3C8312-60-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
PE3C8312-60
Description
PE3C8312-60
Detailed Description
Category
2nd Connector Mounting Type
Panel Mount
Manufacturer
Pasternack
2nd Connector Mounting Feature
Bulkhead - Front Side Nut
Packaging
Bulk
Length
60.0" (1.5m) 5.0'
Cable Type
TFT-402LF
Style
4.3/10 to N-Type
Cable Impedance
50 Ohms
1st Connector
4.3/10 Plug
Connector Impedance
50 Ohms
Overall Impedance
50 Ohms
Frequency - Max
5.8 GHz
2nd Connector
N-Type Jack
Color
Blue
2nd Contact Gender
Female
Operating Temperature
-55°C ~ 85°C