PE3C8307-50CM
DigiKey Part Number
6099-PE3C8307-50CM-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
PE3C8307-50CM
Description
COAX CBL 4.3/10 TO N-TYPE 19.6"
Detailed Description
Cable Assembly Coaxial 4.3/10 to N-Type TFT-402LF 19.69" (500.00mm)
Length
19.69" (500.00mm)
Cable Type
TFT-402LF
Style
4.3/10 to N-Type
Cable Impedance
50 Ohms
1st Connector
4.3/10 Jack
Connector Impedance
50 Ohms
1st Contact Gender
Female
Overall Impedance
50 Ohms
Frequency - Max
5.8 GHz