PE3C8289-48
DigiKey Part Number
6099-PE3C8289-48-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
PE3C8289-48
Description
COAX CBL 4.1/9.5 TO N-TYPE 4'
Detailed Description
Cable Assembly Coaxial 4.1/9.5 to N-Type TFT-402LF 48.0" (1.2m) 4.0'
Length
48.0" (1.2m) 4.0'
Cable Type
TFT-402LF
Style
4.1/9.5 to N-Type
Cable Impedance
50 Ohms
1st Connector
4.1/9.5 Jack
Connector Impedance
50 Ohms
1st Contact Gender
Female
Overall Impedance
50 Ohms
Frequency - Max
5.8 GHz