PE3C8283-12
DigiKey Part Number
6099-PE3C8283-12-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
PE3C8283-12
Description
COAX CBL 4.1/9.5 TO 7/16 DIN 12"
Detailed Description
Cable Assembly Coaxial 4.1/9.5 to 7/16 DIN TFT-402LF 12.00" (304.80mm)
Length
12.00" (304.80mm)
Cable Type
TFT-402LF
Style
4.1/9.5 to 7/16 DIN
Cable Impedance
50 Ohms
1st Connector
4.1/9.5 Jack
Connector Impedance
50 Ohms
1st Contact Gender
Female
Overall Impedance
50 Ohms
Frequency - Max
5.8 GHz