PE3C8083/HS-12
DigiKey Part Number
6099-PE3C8083/HS-12-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
PE3C8083/HS-12
Description
COAX CBL SMA TO SMP 12"
Detailed Description
Cable Assembly Coaxial SMA to SMP PE-P047 12.00" (304.80mm)
Length
12.00" (304.80mm)
Packaging
Retail Package
Cable Type
PE-P047
Cable Impedance
50 Ohms
Style
SMA to SMP
Connector Impedance
50 Ohms
1st Connector
SMB Mini Jack, Right Angle
Overall Impedance
50 Ohms
1st Contact Gender
Female
Frequency - Max
10 GHz
1st Connector Mounting Type
Free Hanging (In-Line)
Color
Blue
2nd Connector
SMA Plug, Right Angle
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C