PE3C8061-24
DigiKey Part Number
6099-PE3C8061-24-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
PE3C8061-24
Description
COAX CBL 2.2/5 TO N-TYPE 24"
Detailed Description
Cable Assembly Coaxial 2.2/5 to N-Type 24.00" (609.60mm)
Category
2nd Contact Gender
Female
Length
24.00" (609.60mm)
Cable Impedance
50 Ohms
Style
2.2/5 to N-Type
Connector Impedance
50 Ohms
1st Connector
2.2/5 Plug
Overall Impedance
50 Ohms
1st Contact Gender
Male
Frequency - Max
6 GHz