PE3C8057-60
DigiKey Part Number
6099-PE3C8057-60-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
PE3C8057-60
Description
COAX CBL 2.2/5 TO 4.3/10 5'
Manufacturer Standard Lead Time
4 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Cable Assembly Coaxial 2.2/5 to 4.3/10 60.0" (1.5m) 5.0'
Category
2nd Contact Gender
Female
Manufacturer
Pasternack
2nd Connector Mounting Type
Free Hanging (In-Line)
Packaging
Retail Package
Length
60.0" (1.5m) 5.0'
Part Status
Active
Cable Impedance
50 Ohms
Style
2.2/5 to 4.3/10
Connector Impedance
50 Ohms
1st Connector
2.2/5 Jack
Overall Impedance
50 Ohms
1st Contact Gender
Female
Frequency - Max
6 GHz