PE3C7980-50CM
DigiKey Part Number
6099-PE3C7980-50CM-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
PE3C7980-50CM
Description
COAX CBL 2.2/5 TO 2.2/5 19.6"
Detailed Description
Cable Assembly Coaxial 2.2/5 to 2.2/5 TFT-402LF 19.69" (500.00mm)
Category
2nd Contact Gender
Length
19.69" (500.00mm)
Part Status
Active
Cable Type
TFT-402LF
Style
2.2/5 to 2.2/5
Cable Impedance
50 Ohms
1st Connector
2.2/5 Plug
Connector Impedance
50 Ohms
Overall Impedance
50 Ohms
1st Connector Mounting Type
Free Hanging (In-Line)
Frequency - Max
3 GHz