PE3C7980-48 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Fairview Microwave
In Stock: 0
Datasheet
New at DigiKey
Cable Assembly Coaxial 2.2/5 to 2.2/5 TFT-402LF 48.0" (1.2m) 4.0'
PE3C7980-48
DigiKey Part Number
6099-PE3C7980-48-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
PE3C7980-48
Description
PE3C7980-48
Detailed Description
Length
48.0" (1.2m) 4.0'
Packaging
Bulk
Cable Type
TFT-402LF
Cable Impedance
50 Ohms
Style
2.2/5 to 2.2/5
Connector Impedance
50 Ohms
1st Connector
2.2/5 Plug
Overall Impedance
50 Ohms
Frequency - Max
3 GHz
1st Connector Mounting Type
Free Hanging (In-Line)
Color
Blue
2nd Connector
2.2/5 Plug
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C