PE3C7847-12
DigiKey Part Number
6099-PE3C7847-12-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
PE3C7847-12
Description
COAX CBL N-TYPE TO N-TYPE 12"
Detailed Description
Cable Assembly Coaxial N-Type to N-Type 12.00" (304.80mm)
Packaging
Retail Package
Length
12.00" (304.80mm)
Cable Impedance
50 Ohms
Style
N-Type to N-Type
Connector Impedance
50 Ohms
1st Connector
N-Type Jack
Overall Impedance
50 Ohms
1st Contact Gender
Female
Frequency - Max
6 GHz