PE3C7825-24
DigiKey Part Number
6099-PE3C7825-24-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
PE3C7825-24
Description
COAX CBL 4.1/9.5 TO 4.1/9.5 24"
Detailed Description
Cable Assembly Coaxial 4.1/9.5 to 4.1/9.5 24.00" (609.60mm)
Category
2nd Connector
4.1/9.5 Plug, Right Angle
Manufacturer
Pasternack
2nd Contact Gender
Length
24.00" (609.60mm)
Style
4.1/9.5 to 4.1/9.5
Cable Impedance
50 Ohms
1st Connector
4.1/9.5 Jack
Connector Impedance
50 Ohms
1st Contact Gender
Female
Overall Impedance
50 Ohms
1st Connector Mounting Type
Panel Mount
Frequency - Max
6 GHz