PE3C7597-12
DigiKey Part Number
6099-PE3C7597-12-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
PE3C7597-12
Description
COAX CBL RP-TNC TO TNC 12"
Detailed Description
Cable Assembly Coaxial RP-TNC to TNC LMR 195 12.00" (304.80mm)
Category
2nd Contact Gender
Female
Packaging
Retail Package
Length
12.00" (304.80mm)
Part Status
Active
Cable Type
LMR 195
Style
RP-TNC to TNC
Cable Impedance
50 Ohms
1st Connector
RP-TNC Plug
Connector Impedance
50 Ohms
1st Contact Gender
Female
Overall Impedance
50 Ohms
1st Connector Mounting Type
Free Hanging (In-Line)
Frequency - Max
3 GHz