PE3C7522/HS-48
DigiKey Part Number
6099-PE3C7522/HS-48-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
PE3C7522/HS-48
Description
TNC FEMALE BULKHEAD TO MMCX PLUG
Detailed Description
Cable Assembly Coaxial MMCX to TNC RG-316 48.0" (1.2m) 4.0'
Packaging
Bag
Length
48.0" (1.2m) 4.0'
Part Status
Active
Cable Type
RG-316
Style
MMCX to TNC
Cable Impedance
50 Ohms
1st Connector
TNC Jack
Connector Impedance
50 Ohms
1st Contact Gender
Female
Overall Impedance
50 Ohms
1st Connector Mounting Type
Panel Mount
Frequency - Max
3 GHz
1st Connector Mounting Feature
Bulkhead - Front Side Nut
Color
Copper
2nd Connector
MMCX Plug
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C