PE3C7415-24
DigiKey Part Number
6099-PE3C7415-24-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
PE3C7415-24
Description
COAX CBL 7/16 DIN TO QN 24"
Detailed Description
Cable Assembly Coaxial 7/16 DIN to QN LMR 240 24.00" (609.60mm)
Packaging
Retail Package
Length
24.00" (609.60mm)
Part Status
Active
Cable Type
LMR 240
Style
7/16 DIN to QN
Cable Impedance
50 Ohms
1st Connector
7/16 Plug, Right Angle
Connector Impedance
50 Ohms
Overall Impedance
50 Ohms
1st Connector Mounting Type
Free Hanging (In-Line)
Frequency - Max
5.8 GHz