PE3C7015-48
DigiKey Part Number
6099-PE3C7015-48-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
PE3C7015-48
Description
COAX CBL 4.3/10 TO N-TYPE 4'
Manufacturer Standard Lead Time
4 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Cable Assembly Coaxial 4.3/10 to N-Type LMR 400 48.0" (1.2m) 4.0'
Category
2nd Contact Gender
Male
Manufacturer
Pasternack
2nd Connector Mounting Type
Free Hanging (In-Line)
Packaging
Retail Package
Length
48.0" (1.2m) 4.0'
Part Status
Active
Cable Type
LMR 400
Style
4.3/10 to N-Type
Cable Impedance
50 Ohms
1st Connector
4.3/10 Plug
Connector Impedance
50 Ohms
1st Contact Gender
Male
Overall Impedance
50 Ohms
1st Connector Mounting Type
Free Hanging (In-Line)
Frequency - Max
5.8 GHz