PE3C6879-48 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
L-com
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
L-com
In Stock: 0
Datasheet
Cable Assembly Coaxial N-Type to TNC LMR 200 48.0" (1.2m) 4.0'
PE3C6879-48
DigiKey Part Number
6099-PE3C6879-48-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
PE3C6879-48
Description
COAX CBL N-TYPE TO TNC 4'
Detailed Description
Length
48.0" (1.2m) 4.0'
Cable Type
LMR 200
Cable Impedance
50 Ohms
Style
N-Type to TNC
Connector Impedance
50 Ohms
1st Connector
N-Type Plug
Overall Impedance
50 Ohms
Frequency - Max
5.8 GHz
1st Connector Mounting Type
Free Hanging (In-Line)
Color
Black
2nd Connector
TNC Plug
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C