PE3C6870/HS-36
DigiKey Part Number
6099-PE3C6870/HS-36-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
PE3C6870/HS-36
Description
TNC MALE TO TNC MALE LOW LOSS CA
Detailed Description
Cable Assembly Coaxial TNC to TNC LMR 200 36.00" (914.40mm)
Length
36.00" (914.40mm)
Packaging
Bag
Cable Type
LMR 200
Cable Impedance
50 Ohms
Style
TNC to TNC
Connector Impedance
50 Ohms
1st Connector
TNC Plug
Overall Impedance
50 Ohms
Frequency - Max
6 GHz
1st Connector Mounting Type
Free Hanging (In-Line)
Color
Black
2nd Connector
TNC Plug
Operating Temperature
-40°C ~ 165°C