PE3C6858-36
DigiKey Part Number
6099-PE3C6858-36-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
PE3C6858-36
Description
COAX CBL BNC TO N-TYPE 36"
Detailed Description
Cable Assembly Coaxial BNC to N-Type LMR 400 36.00" (914.40mm)
Packaging
Retail Package
Length
36.00" (914.40mm)
Part Status
Active
Cable Type
LMR 400
Style
BNC to N-Type
Cable Impedance
50 Ohms
1st Connector
BNC Plug
Connector Impedance
50 Ohms
Overall Impedance
50 Ohms
Frequency - Max
6 GHz