PE3C6726-24 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Pasternack
In Stock: 0
Datasheet
Cable Assembly Coaxial BNC to N-Type LMR 400 24.00" (609.60mm)
PE3C6726-24
DigiKey Part Number
6099-PE3C6726-24-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
PE3C6726-24
Description
COAX CBL BNC TO N-TYPE 24"
Detailed Description
Category
2nd Contact Gender
Length
24.00" (609.60mm)
Cable Type
LMR 400
Style
BNC to N-Type
Cable Impedance
50 Ohms
1st Connector
BNC Plug
Connector Impedance
50 Ohms
Overall Impedance
50 Ohms
Frequency - Max
4 GHz