PE3C6500-100CM
DigiKey Part Number
6099-PE3C6500-100CM-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
PE3C6500-100CM
Description
COAX CBL 4.3/10 TO 7/16 DIN 3.3'
Detailed Description
Cable Assembly Coaxial 4.3/10 to 7/16 DIN SPO-375 39.4" (1.0m) 3.3'
Category
2nd Contact Gender
Length
39.4" (1.0m) 3.3'
Cable Type
SPO-375
Style
4.3/10 to 7/16 DIN
Cable Impedance
50 Ohms
1st Connector
4.3/10 Plug
Connector Impedance
50 Ohms
Overall Impedance
50 Ohms
Frequency - Max
3 GHz