PE3C6489-60
DigiKey Part Number
6099-PE3C6489-60-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
PE3C6489-60
Description
COAX CBL 2.92MM TO 2.92MM 5'
Detailed Description
Cable Assembly Coaxial 2.92mm to 2.92mm 0.047" Semi-Rigid Cable 60.0" (1.5m) 5.0'
Category
2nd Contact Gender
Length
60.0" (1.5m) 5.0'
Cable Type
0.047" Semi-Rigid Cable
Style
2.92mm to 2.92mm
Cable Impedance
50 Ohms
1st Connector
2.92mm Plug
Connector Impedance
50 Ohms
Overall Impedance
50 Ohms
Frequency - Max
45 GHz
2nd Connector
2.92mm Plug