PE3C6424-60
DigiKey Part Number
6099-PE3C6424-60-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
PE3C6424-60
Description
COAX CABLE UHF TO UHF 5'
Detailed Description
Cable Assembly Coaxial UHF to UHF LMR 400 60.0" (1.5m) 5.0'
Category
2nd Contact Gender
Length
60.0" (1.5m) 5.0'
Cable Type
LMR 400
Style
UHF to UHF
Cable Impedance
50 Ohms
1st Connector
UHF Plug
Connector Impedance
50 Ohms
Overall Impedance
50 Ohms
Frequency - Max
3 GHz