PE3C6398-36
DigiKey Part Number
6099-PE3C6398-36-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
PE3C6398-36
Description
N Male to SMA Male Low Loss Cabl
Detailed Description
Cable Assembly Coaxial SMA to N-Type LMR 240 36.00" (914.40mm)
Category
2nd Contact Gender
Length
36.00" (914.40mm)
Cable Type
LMR 240
Style
SMA to N-Type
Cable Impedance
50 Ohms
1st Connector
SMA Plug
Connector Impedance
50 Ohms
Overall Impedance
50 Ohms