PE3C6363-36
DigiKey Part Number
6099-PE3C6363-36-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
PE3C6363-36
Description
COAX CBL 4.3/10 TO 4.3/10 36"
Detailed Description
Cable Assembly Coaxial 4.3/10 to 4.3/10 36.00" (914.40mm)
Category
2nd Contact Gender
Length
36.00" (914.40mm)
Cable Impedance
50 Ohms
Style
4.3/10 to 4.3/10
Connector Impedance
50 Ohms
1st Connector
4.3/10 Plug
Overall Impedance
50 Ohms
Frequency - Max
5.8 GHz