PE3C6359-24
DigiKey Part Number
6099-PE3C6359-24-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
PE3C6359-24
Description
COAX CBL 7/16 DIN TO NEX 24"
Detailed Description
Cable Assembly Coaxial 7/16 DIN to NEX SPF-250 24.00" (609.60mm)
Category
2nd Contact Gender
Length
24.00" (609.60mm)
Part Status
Active
Cable Type
SPF-250
Style
7/16 DIN to NEX
Cable Impedance
50 Ohms
1st Connector
7/16 Plug
Connector Impedance
50 Ohms
Overall Impedance
50 Ohms
Frequency - Max
5.8 GHz