PE3C6358-12
DigiKey Part Number
6099-PE3C6358-12-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
PE3C6358-12
Description
COAX CBL 7/16 DIN TO N-TYPE 12"
Detailed Description
Cable Assembly Coaxial 7/16 DIN to N-Type SPF-250 12.00" (304.80mm)
Category
2nd Contact Gender
Length
12.00" (304.80mm)
Part Status
Active
Cable Type
SPF-250
Style
7/16 DIN to N-Type
Cable Impedance
50 Ohms
1st Connector
7/16 Plug
Connector Impedance
50 Ohms
Overall Impedance
50 Ohms
Frequency - Max
5.8 GHz