PE3C6342-60
DigiKey Part Number
6099-PE3C6342-60-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
PE3C6342-60
Description
COAX CBL 7/16 DIN TO N-TYPE 5'
Detailed Description
Cable Assembly Coaxial 7/16 DIN to N-Type 60.0" (1.5m) 5.0'
Category
2nd Contact Gender
Packaging
Bag
Length
60.0" (1.5m) 5.0'
Cable Impedance
50 Ohms
Style
7/16 DIN to N-Type
Connector Impedance
50 Ohms
1st Connector
7/16 Plug
Overall Impedance
50 Ohms
Frequency - Max
5.8 GHz
1st Connector Mounting Type
Free Hanging (In-Line)
Color
Black
2nd Connector
N-Type Plug
Operating Temperature
-55°C ~ 200°C