PE3C6292-36
DigiKey Part Number
6099-PE3C6292-36-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
PE3C6292-36
Description
SMA Female Bulkhead to SSMC Plug
Detailed Description
Cable Assembly Coaxial SMA to SSMC 0.086" Flexible Cable 36.00" (914.40mm)
Category
2nd Contact Gender
Length
36.00" (914.40mm)
Part Status
Active
Cable Type
0.086" Flexible Cable
Style
SMA to SSMC
Cable Impedance
50 Ohms
1st Connector
SMA Jack
Connector Impedance
50 Ohms
1st Contact Gender
Female
Overall Impedance
50 Ohms
1st Connector Mounting Type
Panel Mount
Frequency - Max
12.4 GHz