PE3C6259-60 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Fairview Microwave
In Stock: 0
Datasheet
Cable Assembly Coaxial SMA to NEX SPP-250LLPL 60.0" (1.5m) 5.0'
PE3C6259-60
DigiKey Part Number
6099-PE3C6259-60-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
PE3C6259-60
Description
COAX CABLE SMA TO NEX 5'
Detailed Description
Length
60.0" (1.5m) 5.0'
Packaging
Retail Package
Cable Type
SPP-250LLPL
Cable Impedance
50 Ohms
Style
SMA to NEX
Connector Impedance
50 Ohms
1st Connector
SMA Plug, Right Angle
Overall Impedance
50 Ohms
Frequency - Max
5.8 GHz
1st Connector Mounting Type
Free Hanging (In-Line)
Color
Blue
2nd Connector
NEX10 Plug
Operating Temperature
-55°C ~ 200°C