PE3C6249-12 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Fairview Microwave
In Stock: 0
Datasheet
Cable Assembly Coaxial 4.3/10 to SMA SPP-250LLPL 12.00" (304.80mm)
PE3C6249-12
DigiKey Part Number
6099-PE3C6249-12-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
PE3C6249-12
Description
COAX CBL 4.3/10 TO SMA 12"
Detailed Description
Length
12.00" (304.80mm)
Packaging
Retail Package
Cable Type
SPP-250LLPL
Cable Impedance
50 Ohms
Style
4.3/10 to SMA
Connector Impedance
50 Ohms
1st Connector
4.3/10 Plug, Right Angle
Overall Impedance
50 Ohms
Frequency - Max
5.8 GHz
1st Connector Mounting Type
Free Hanging (In-Line)
Color
Blue
2nd Connector
SMA Plug, Right Angle
Operating Temperature
-55°C ~ 200°C