PE3C6207-12 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Fairview Microwave
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
L-com
In Stock: 0
Datasheet
Cable Assembly Coaxial SMA to SMA SPP-250LLPL 12.00" (304.80mm)
PE3C6207-12
DigiKey Part Number
6099-PE3C6207-12-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
PE3C6207-12
Description
Plenum SMA Male to SMA Male Low
Detailed Description
Length
12.00" (304.80mm)
Packaging
Retail Package
Cable Type
SPP-250LLPL
Cable Impedance
50 Ohms
Style
SMA to SMA
Connector Impedance
50 Ohms
1st Connector
SMA Plug
Overall Impedance
50 Ohms
Frequency - Max
5.8 GHz
1st Connector Mounting Type
Free Hanging (In-Line)
Color
Blue
2nd Connector
SMA Plug
Operating Temperature
-55°C ~ 200°C