PE3C6191-50CM
DigiKey Part Number
6099-PE3C6191-50CM-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
PE3C6191-50CM
Description
COAX CBL 7/16 DIN TO N-TYPE
Detailed Description
Cable Assembly Coaxial 7/16 DIN to N-Type SPP-250LLPL 19.69" (500.00mm)
Category
2nd Connector Mounting Type
Panel Mount
Manufacturer
Pasternack
2nd Connector Mounting Feature
Bulkhead - Front Side Nut
Length
19.69" (500.00mm)
Part Status
Active
Cable Type
SPP-250LLPL
Style
7/16 DIN to N-Type
Cable Impedance
50 Ohms
1st Connector
7/16 Plug
Connector Impedance
50 Ohms
Overall Impedance
50 Ohms
1st Connector Mounting Type
Free Hanging (In-Line)
Frequency - Max
5.8 GHz